A biztonsági cégek kihívásai és stratégiái a költségek egyensúlyozására

Security jövője

A biztonsági cégeknek napjainkban számos új kihívással néznek szembe. Ma már nem elegendő csak és kizárólag a hagyományos módszerekre támaszkodniuk, a technológiai innovációk, az optimalizált munkaerő menedzsment, az infrastruktúra fejlesztés és az innovatív üzleti modellek kombinálása révén viszont képesek lehetnek egyensúlyba hozni a növekvő költségeket és a hatékony szolgáltatásnyújtás szükségességét. Az ilyen átfogó megközelítések nemcsak a költségek csökkentését segítik elő, hanem javítják a szolgáltatások minőségét és az ügyfelek elégedettségét is.

 

A személy- és vagyonvédelmi kérdésekkel foglalkozó blogunk első bejegyzéseiben mindjárt egy minisorozatot indítottunk. Először a Cxotoday.com november 28-i cikke nyomán arra a kérdésre kerestük a választ, hogy melyek a biztonsági terület új trendjei, és hogyan befolyásolják az ügyfelek által igényelt biztonsági megoldások típusait? Megállapítottuk, hogy a személy- és vagyonvédelem területén az elmúlt évtizedekben jelentős változások történtek, amelyek elsősorban a technológiai fejlődésnek, a társadalmi igények átalakulásának és az egyre növekvő biztonsági kockázatoknak köszönhetők, s bemutattuk azokat a kialakulóban lévő trendeket, amelyek átformálják a szervezetek biztonsághoz való hozzáállását, és befolyásolják az általuk igényelt megoldások típusait.

A második blogbejegyzésünkben ezt a gondolatmenetet folytatva megvizsgáltuk, hogyan tudnak a munkavállalóink együtt dolgozni a technológiai megoldásokkal, hogyan képesek a vezetők hatékonyabb biztonsági stratégiát létrehozni. Itt arra a következtetésre jutottunk, hogy az ember és a technológia együttműködése a vagyonvédelemben számos lehetőséget rejt magában, de óvatos megközelítést igényel. A két elem közötti szinergia növelheti a hatékonyságot, gyorsíthatja a reagálást, és biztonságosabbá teheti a védett területeket. Ugyanakkor a technológiai függőség és az etikai kérdések kihívást jelenthetnek.

Most a Cxotoday.com említett cikke alapján azt tekintjük át, hogyan tudják a biztonsági cégek egyensúlyba hozni a munkaerő, a technológia és az infrastruktúra növekvő költségeit a hatékony biztonsági szolgáltatások nyújtásának szükségességével?  Ennek az egyensúlynak a megteremtése összetett kihívást jelent az ebben a szektorban tevékenykedő vállalatok számára.

 

Milyen stratégiák segíthetnek az egyensúly elérésében?

 

  1. Optimalizálja a működési hatékonyságot!

- Folyamatok automatizálása

Használja a technológiát a rutinszerű biztonsági feladatok, például a megfigyelés és a jelentéstétel automatizálására! Az olyan automatizált rendszerek, mint a mesterséges intelligencia által vezérelt felügyelet, a drónok vagy a távfelügyeleti platformok csökkenthetik az állandó emberi beavatkozás szükségességét, miközben fenntartják a magas szintű éberséget.

- Adatelemzés

Vezessen be prediktív elemzést az erőforrások elosztásának javítása és a felesleges munkaerőköltségek csökkentése érdekében! A biztonsági adatok trendjeinek és mintáinak elemzésével a cégek jobban előre jelezhetik a kockázatokat, és a személyzetet és a felszerelést oda rendelhetik, ahol a legnagyobb szükség van rájuk. Az analitikai eszközök és a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazása lehetővé teszi a kockázatok pontosabb felmérését, csökkentve az erőforrás-pazarlást.

- Rendszeres karbantartás

A rendszeres és tervezett karbantartás kulcsfontosságú az infrastruktúra hosszú távú fenntarthatóságának biztosításához. A jól karbantartott rendszerek csökkentik a váratlan meghibásodások és az ebből fakadó költségek kockázatát.

 

  1. Alkalmazzon skálázható és rugalmas technológiát!

 

- Felhőalapú megoldások

A felhőalapú biztonságirányítási rendszerek lehetővé teszik a cégek számára, hogy a fizikai infrastruktúra magas költségei nélkül méretezzék (és személyre szablyák) infrastruktúrájukat. Ezek a rendszerek nagyobb rugalmasságot is kínálnak, lehetővé téve a szolgáltatók számára, hogy gyorsan alkalmazkodjanak a változó ügyféligényekhez és biztonsági követelményekhez.

- Integrált rendszerek

A videofelügyeletet, a beléptetést, a riasztórendszereket és más technológiákat egyesítő integrált biztonsági rendszerek használata csökkentheti a különálló infrastruktúra szükségességét, megtakarítást eredményez a karbantartási költségekben és javítja a koordinációt.

- Kiberbiztonsági eszközök

A fizikai biztonság mellett a kiberbiztonság egyre fontosabbá válik. Az integrált kiberbiztonsági eszközök és rendszerek lehetővé teszik a cégek számára, hogy széleskörű védelmi megoldásokat kínáljanak, ezáltal növelve a szolgáltatásaik értékét és hatékonyságát.

 

  1. Szervezze ki a nem alapvető szolgáltatásokat!

 

- Speciális feladatok kiszervezése

Ez lehetővé teszi a cég számára, hogy az alapvető biztonsági szolgáltatásaira összpontosítson, miközben a költségeket kordában tartja. Ez segít csökkenteni a kiterjedt házon belüli szakértelem és infrastruktúra szükségességét.

- Távfelügyeleti szolgáltatások

Ahelyett, hogy minden biztonsági feladathoz a helyszínen „állomásoztatnának” személyzetet, a cégek akár külsős távfelügyeleti szolgáltatásokat is igénybe vehetnek, amelyek kevesebb munkatársat igényelnek a helyszínen, csökkentve ezzel a munkaerőköltségeket.

 

  1. Fektessen be a munkavállalók képzésébe és megtartásába!

 

- A munkaerő (tovább)képzése

Az alkalmazottak képzésébe történő rendszeres befektetés segít biztosítani, hogy a biztonsági személyzet hatékonyabb, eredményesebb és alkalmasabb legyen a csúcstechnológiás eszközök kezelésére, csökkentve ezzel a fluktuációt és javítva a szolgáltatás minőségét. A jól képzett munkaerő az új technológiákhoz is jobban tud alkalmazkodni.

- Megtartási stratégiák

A versenyképes bérek, juttatások és karrierépítési lehetőségek felajánlása segíthet megtartani a képzett munkavállalókat, csökkentve a toborzási költségeket és javítva az általános morált. A technológiai eszközök, például az algoritmusok és szoftverek segítségével a vállalatok a munkaerő beosztását is optimalizálhatják, biztosítva, hogy a megfelelő számú és képzettségű munkavállalók legyenek jelen a megfelelő időben és helyen. Ez csökkenti a túlórák és a szükségtelen munkaerő-költségek terhét.

 

  1. Innovatív üzleti modellek

 

- Rugalmas szolgáltatási szerződések

A biztonsági cégeknek érdemes rugalmas szolgáltatási szerződéseket kínálniuk, amelyek lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy testre szabják a szolgáltatásokat az igényeiknek és költségvetésüknek megfelelően. Ez növeli az ügyfél-elégedettséget és hosszú távú elköteleződést eredményezhet.

- Előfizetés alapú modellek

Az előfizetés alapú modellek lehetővé teszik a cégek számára, hogy állandó bevételi forrást biztosítsanak, miközben az ügyfelek számára előre kiszámítható költségeket és folyamatos szolgáltatásokat nyújtanak.  

A LinkedIn.com egyik posztja így szedte pontokba, hogyan csökkenthetik a biztonsági cégek a költségeket a minőség feláldozása nélkül:

  1. Tekintsék a távfelügyeletet a helyszíni őrök kiegészítéseként!
  2. Előzzék meg a költséges téves riasztásokat!
  3. Skálázzák a szolgáltatásokat az ügyfél kockázati szintje alapján!
  4. Lépjenek partnerségre egy speciális felügyeleti szolgáltatóval a szolgáltatási kínálat bővítése érdekében!
  5. Használják a technológiát a bűnözés megelőzésére!

A Tines.com öt jótanácsa a menedzsereknek:

Fedezze fel a lehetőségeket!

  1. Racionalizálja az idejét!
  2. Gyűjtse össze a csapatot!
  3. Egyszerűsítsen és automatizáljon!
  4. Legyen kreatív!

A fentiek alapján Ön is láthatja, hogy a biztonsági cégek számára az egyensúly megteremtése a költségek és a hatékony szolgáltatásnyújtás között integrált megközelítést igényel. Ez magában foglalja a munkaerő, a technológia és az infrastruktúra optimalizálását, valamint az ügyfélközpontú gondolkodást. A folyamatos innováció és a hosszú távú stratégiai tervezés biztosítja, hogy a cégek képesek legyenek alkalmazkodni a változó piaci igényekhez, miközben megőrzik versenyképességüket.

 

A címlapkép forrása: Pixabay.com 
Közzététel: 2024. december 17.

Challenges and strategies for security companies to balance costs

Today, security companies face many new challenges. It is no longer enough to rely solely on traditional methods, but through a combination of technological innovation, optimised workforce management, infrastructure development and innovative business models, they can balance rising costs with the need to deliver services efficiently. Such comprehensive approaches not only help to reduce costs but also improve service quality and customer satisfaction.

BV Facility Kft.